Черговий китаєць “згорів на роботі”…

19.03.2010, 17:58 | Теґи: ,

Ну ось, знову у нас „китайський погорілець” – стабілізатор напруги LUXEON AVR-500. :-) Сьогодні приніс знайомий від свого знайомого, з проханням та надією його відремонтувати… Очевидно, що ремонтувати тут вже немає що, і правильніше буде його викинути. І радіти, що ще так „лєхко аБдєлалісь”… І що нічого більше не згоріло… Ото повезло…

Згорів стабілізатор напруги LUXEON AVR-500 Згорів стабілізатор напруги LUXEON AVR-500

Але цікаво було нам вияснити, чи то був  брак виробництва, чи жертва „оптимізації собівартості”, чи може просто „криві руки” юзера… Відкрутили з задньої панелі запобіжник і… ось такий „жучок”:

"Жучок" від згорівшого LUXEON AVR-500

Ясно, що в даному випадку користувач „сам дурак”. Це ж треба було додуматися ТАКИЙ дріт намотати… Та до нього „зварку” підключати можна, і він не перегорить…

Думається нам, що історія була приблизно така. Юзер підключив до стабілізатора щось потужніше, ніж можна було – може холодильник, а може мікрохвильовку… І тоді перегорів запобіжник. Ну юзер тоді намотав „жучок” з того, що було під рукою. І знову перевантажив той стабілізатор. Ну воно й того… згоріло… А що ж ви хотіли?..

Але попри неадекватні дії користувача, конструкція такого потенційно небезпечного пристрою повинна передбачати кілька ступенів захисту, в тому числі й захист „від дурака”. Бо юзери – вони ж такі… Вони ще й не таке можуть…

Якби той зовнішній запобіжник був би хоча б продубльований внутрішнім, то нічого б такого не сталося. Або якби не плавкий запобіжник стояв би на задній панелі, а автоматичний (кнопка) – то юзер не зміг би „жучка” поставити.

Але, зрештою, яка ціна, такий і захист…

6 коментарів до публікації «Черговий китаєць “згорів на роботі”…»

 1. Тарас коментує:

  Маємо класичний варіант `криворукості` користувача, як кажуть в народі, руки з … ростуть, але розмова власне не про це.
  Маємо бюджетний варіант стабілізатора Люксеон де, в принципі якість відповідає ціні (продаю їх досить багато), звичайно на котли ці стаби не годятся, треба брати щось краще з меншим часом переключення і точнішою стабілізацією, але з офісною та побутовою технікою справляються непогано (до речі деякі їхні моделі мають автоматичні запобіжники), крім того офіційна гарантія 24міс. Так що ж ви хотіли за таку ціну?

 2. Ярослав коментує:

  Не обовязково щоб Юзер підключав щось потужне. В таких стабілізаторах транси алюмінієві. Вони надмірно гріються навіть тоді коли підключати побутовий пристрій який підходить по потужності.
  Якщо Ви захочете, щоб такий стабілізатор пропрацював 24міс, то Вам потрібно підключати пристрій до стабілізатора, який споживає рівно половину тої потужності яка зазначається в паспорті стабілізатора. І тільки тоді все буде ОК.

 3. Yura коментує:

  О, згорів китайський стаб, ну геть як мій. Правда я його не перевантажував. Я поставив його на котел. Його вбив час. Майстер сказав дешевше буде новий купити, я з ним не сперечався.

 4. Юрій Іванович коментує:

  В мене, до речі, теж згорів подібний стабілізатор. Але я не знаю чому. Він просто перестав працювати. Заніс на сервіс, але ремонт кошує пів його вартості. Кажуть ресурс свій виробив. А я ж його купив півтора роки назад. В даний час без стабілізатора, але розумію що треба придбати якийсь. Думаю, що вже варто якийсь хороший купувати.

 5. Адріан Миронович коментує:

  Китайський стабілізатор в деяких випадках є вирішенням нагальної потреби: купити щось дешево та швидко. І тільки з часом користувач розуміє під що підписався. Я наприклад, в свій час теж користувався китайським стабілізатором. І був задоволений. Доти був задоволений, поки не довелось викликати сервісантів, які констатували факт що плата мого котла згоріла. Тоді я усвідомив всю колишню безтурботність.

 6. Василь коментує:

  Нуне розрахований він на криві руки! Мої часто помилково – підключать то пилосмок, паску – міняю запобіжники, набрав багато.

Залишіть коментар

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!