Перший погляд на стабілізатори напруги ДОНСТАБ

ТзОВ „ДОНСТАБ” – це донецька компанія, заснована розробниками стабілізаторів напруги відомої торгової марки VOLTER. І хоча формально компанія „ДОНСТАБ” ще дуже молода, однак в ній зосереджений основний склад команди розробників з величезним багажем знань та досвіду, накопиченого з часу створення першого дослідного зразка в 1994 р.

Компанія „ДОНСТАБ” відразу представила свою нову розробку – якісно покращений модельний ряд однофазних стабілізаторів напруги компенсаційного типу з висою точністю регулювання вихідної напруги. Вихідна напруга в стабілізаторах ДОНСТАБ регулюється плавно, і тому вони мають переваги перед ступеневими стабілізаторами при застосуванні в системах освітлення.

Детальніше з характеристиками стабілізаторів напруги ДОНСТАБ Ви можете ознайомитися тут: http://energo-profile.com/index.php?productID=197.

Стабілізатори напруги ДОНСТАБКілька днів тому ми отримали зразок стабілізатора ДОНСТАБ СНОПТ-7. З дозволу виробників, ми зняли передню панель стабілізатора, щоб оцінити комплектацію та якість зборки.

Стабілізатор напруги ДОНСТАБ СНОПТ-7 Стабілізатор напруги ДОНСТАБ СНОПТ-7

Ну, перше враження дуже позитивне – все культурно-акуратно, і по-чесному. Розміри автотрансформатора не викликають сумнівів у здатності забезпечити декларовану потужність, та й січення з”єднувальних проводів явно перевищує вимоги по очікуваним струмовим навантаженням. Комутація відводів автотрансформатора виконана на високоякісних німецьких тиристорних модулях SEMIKRON, які є свого роду еталоном  швидкості та надійності.

Ще однією особливістю стабілізаторів напруги ДОНСТАБ є застосування пасивної системи вентиляції. В конструкції стабілізаторів відсутні вентилятори – для ефективного охолодження силових ключів та автотрансформатора вистачає конвективного переміщення повітря через вентиляційні отвори. Таке рішення позбавляє користувачів характерного вентиляторного шуму (гудіння) при тривалій роботі стабілізатора під великим навантаженням.

Поки-що ми встигли лише „прогнати” цей стабілізатор „на холостому ходу” в діапазоні вхідних напруг 80-250 В (більшу напругу не видає наш китайський ЛАТР :-) ). Заявлені виробником характеристки дотримуються. В діапазоні 140-250 В точність стабілізації вихідної напруги ±2В / ±10В (в „плавному” та „ступеневому” режимах відповідно), як і має бути згідно ТХ. При вхідній напрузі 80В стабілізатор виключається, і знову включається при 90В. А при напрузі на вході 100В стабілізатор видає на виході 155В в обох режимах („плавному” та „ступеневому”).

На що ще ми звернули увагу – це абсолютна безшумність роботи. Ні характерного трансформаторного гудіння, ні клацання релюшок… Цілковита тиша! Ну але ще послухаємо, чи так же само тихо він працюватиме під навантаженням…

Однак на сьогодні поки все. Далі спробуємо провести тести під навантаженням, а також дослідити форму вихідної напруги на предмет „синусоїдальності”. Так що найцікавіше ще попереду… ;-)

Залишіть коментар

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!