Приклад стабілізації трифазної напруги однофазними стабілізаторами

Ось фотографій однієї з наших останніх інсталяцій – три однофазні стабілізатори напруги PHANTOM VS-722Е в трифазній електромережі приватного будинку.

Три Фантоми стабілізують три фази Три Фантоми стабілізують три фази

Оскільки в господарстві немає і не передбачається трифазних електроспоживачів, то однофазні стабілізатори напруги тут включені в мережу безпосередньо, без застосування блоку синхронізації. Відмова від блоку синхронізації в такому випадку суттєво підвищує стійкість домашньої електромережі до аварійних ситуацій, при яких напруга одніє або двох з трьох фаз виходить за межі робочого діапазону стабілізаторів (або взагалі зникає). В таких випадках, оскільки стабілізатори напруги працюють незалежно один від одного, не відбувається знеструмлення всього будинку, бо ті фази, на яких напруга вкладається в допустимий діапазон, не вимикаються.

Гірше було б, якби був застосований “чисто трифазний” стабілізатор напруги (або блок синхронізації) – тоді б, при критичному перекосі фаз, трифазний стабілізатор відключив би всі три фази, і будинок був би зовсім знеструмлений…

Якщо ж в майбутньому господар таки встановить в домі якийсь трифазний електромотор, то простіше і правильніше буде оснастити такий двигун відносно недорогим реле контролю фаз.

Попутно наші електрики підключили ще й китайського дизель-генератора, якого господар придбав раніше, і не в нас (нажаль… :-( ).

Три Фантоми і один китаєц

І де він був раніше?.. Ми б йому “настоящого француза” б поставили…

?

Залишіть коментар

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!